Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Aktualności

 

 

Rocznica Chrztu Polski - konkurs

14 kwietnia obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski ustanowione 22 lutego 2019 roku przez Sejm RP. Data ta jest również datą narodzin Państwa Polskiego. Znaczenie przyjęcia chrześcijaństwa dla kształtującej się Polski jest niepodważalne. Był to proces długotrwały, który w 966 roku rozpoczął Mieszko I co pozwoliło mu na włączenie się do gry politycznej w chrześcijańskiej Europie.

Czytaj więcej...

Uczniowie z „Górki” pamiętają o Żołnierzach Wyklętych

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie pamiętali o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas uroczystej akademii pod hasłem: „Pamiętamy – 1 marca” przywołali sylwetki bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Czytaj więcej...

Zasady zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa zwracamy się do grona pedagogicznego, rodziców i uczniów naszej szkoły o zastosowanie się do poniższych zasad:

- dbać o higienę osobistą w tym zwłaszcza często myć ręce z użyciem ciepłej wody i mydła lub środków dezynfekcyjnych przeznaczonych do tego celu,

- starać się ochronić twarz (usta i nos) podczas kaszlu i kichania chusteczką higieniczną, lub ukrywać twarz w zgięciu łokcia, jeśli twarz zasłonięta została wewnętrzną stroną dłoni niezwłoczne należy umyć dokładnie dłonie,

- jeżeli wśród znajomych, rodziny są osoby z objawami przeziębienia zachowaj ostrożność w kontaktach z nimi,

- rodzice, których dzieci wróciły z terenów występowania koronawirusa i mają objawy grypopochodne, proszeni są nie wysyłanie dzieci do szkoły i powiadomienie o tym fakcie wychowawców.

Należy zachować spokój i pamiętać, że nie każde przeziębienie to koronawirus, zwłaszcza jeśli nie było kontaktu bezpośredniego z osobą zarażoną.

W przypadku wątpliwości co do objawów, sposobu postępowania można kontaktować się całodobową infolinią Ministerstwa Zdrowia tel. 800 190 590 lub do najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną tel. 41 365 54 39.