Młodzież ZS nr 1 w Opatowie pomaga innym

W czerwcu w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie została przeprowadzona kolejna akcja charytatywna w postaci zbiórki pieniędzy „Dla Michała” ucznia naszej szkoły, realizującego indywidualny tok nauczania. W akcję zaangażowała się młodzież całej szkoły, na czele ze Szkolnym Kołem Wolontariatu oraz Samorządem Uczniowskim pod opieką pani pedagog Małgorzaty Stępień oraz nauczycieli, pani Marty Firmanty i pani Magdaleny Kidoń. Dziękujemy i gratulujemy naszej młodzieży oraz ich wychowawcom za zaangażowanie i solidarność w podjętym przedsięwzięciu. Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła nie tylko edukuje, ale także uczy wrażliwości i postaw prospołecznych powiedziała dyrektor szkoły Magdalena Gdowska.

W ramach akcji przygotowany został także program artystyczny pod hasłem „Pokaz Talentów”, w którym uczniowie wykonali własny repertuar. Występ młodzieży był także okazją do zaproszenia i spotkania z naszym uczniem, dla którego podjęto starania w postaci zbiórki pieniędzy. W programie artystycznym młodzież zaprezentowała różne umiejętności, między innymi usłyszeliśmy piosenki w wykonaniu Kingi Brodawki z klasy I Liceum Służb Mundurowych oraz Szymona Banasia z klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, do których na gitarze elektrycznej akompaniował Jakub Andzel z kl. I Technikum Pojazdów Samochodowych. Na ogromne brawa zasłużyli także uczniowie z kl. II Liceum Służb Mundurowych Konrad Olaś oraz Alan Szot, którzy w zabawnej scenie pt. ”Jak ojciec z synem” ukazali współczesne problemy w relacjach dziecka i rodzica. W „Pokazie Talentów” nie zabrakło także tańca. Był nim taniec belgijski, zwany również „Belgijką”, który wykonywany grupowo, uznawany jest jako taniec integracyjny. Przedstawiły go dziewczęta z I oraz II klasy Liceum Służb Mundurowych z udziałem Jakuba Niedbały z I LO. Na uwagę zasługuje również gościnny występ Julii Mordon z II klasy Gimnazjum w Iwaniskach, która swój talent ukazała w tańcu współczesnym. Cieszymy się, iż udało nam się połączyć szczytny cel, jakim jest akcja charytatywna z programem artystycznym wykonanym przez naszą młodzież. Starania i zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli, wykazanie dobrej woli dla niesienia pomocy innym przyniosły oczekiwane rezultaty.