Działania wolontariatu w szkole na Górce

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Młodzież ze szkoły na „górce” wraz z nauczycielami podejmuje prace wolontaryjne z inicjatywy działającego w szkole Szkolnego Koła Wolontariatu. Zakres działań Koła jest bardzo szeroki. Są to między innymi akcje charytatywne i kiermasze świąteczne, zbiórki pieniędzy oraz produktów spożywczych na rzecz dzieci niepełnosprawnych, rodzin naszych uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, czy dzieci i młodzieży z Domów Dziecka. Wieloletnią tradycją szkoły „na górce” jest udział naszej młodzieży oraz nauczycieli w corocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uczniowie angażują się także w organizację pozaszkolnych zajęć dodatkowych dla dzieci ze świetlicy środowiskowej, Domu Dziecka czy przedszkola. Szkoła może poszczycić się również aktywnie działającym w szkole kołem Honorowego Krwiodawstwa. Ostatnio młodzież wzięła udział w akcji oddawania krwi na rzecz naszego absolwenta. „To wspaniale, że z podejmowanych działań wolontaryjnych cieszą się nie tylko ci, którzy otrzymują bezinteresowną pomoc, ale także osoby w nią zaangażowane. Pomagając bezinteresownie sprawiamy, że świat, w którym żyjemy staje się lepszy”, podkreśliła dyrektor szkoły, p. Magdalena Gdowska. Pani dyrektor wskazała również, jak ważną rolę pełnią koła wolontariatu w pracy wychowawczej szkoły. Dowodem tego jest coraz większe zainteresowanie naszych uczniów tą właśnie formą pomocy na rzecz innych.