Młodzież szkoły na Górce z „Mikołajkami” u niepełnosprawnych dzieci

„Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia, ale ich echa są naprawdę nieskończone”, pod takim hasłem przebiegały tegoroczne „Mikołajki” przygotowane przez naszą młodzież oraz nauczycieli dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Niemienicach. W poniedziałek, 10 grudnia nasi uczniowie wraz z opiekunami p. Małgorzatą Stępień, p. Martą Firmanty oraz p. Tomaszem Sewerą udali się do dzieci ze wspaniałymi mikołajkowymi upominkami.

W tradycji szkoły to już kolejna taka akcja charytatywna w tym roku, zorganizowana z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu. Celem szlachetnej akcji jest nie tylko sprawianie radości dzieciom, ale także promowanie wśród naszej młodzieży aktywnych i pełnych empatii postaw w życiu społecznym. Do tego zadania uczniowie całej szkoły na Górce wraz z zaangażowaniem nauczycieli przygotowywali się starannie przez wiele tygodni, aby podjęte przedsięwzięcie przyniosło oczekiwany rezultat. Zwieńczeniem akcji jest zawsze radosna wizyta u dzieci, uśmiechy na twarzy oraz spontaniczne gesty. Dzieci, jak co roku przywitały nas wspaniałym mikołajkowym przedstawieniem. Pani dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Niemienicach, p. Bożena Chodorek przekazała serdeczne podziękowania za okazaną życzliwość, pomoc materialną oraz wspaniałe prezenty mikołajkowe.